seniorzy

Zagraniczna podróż seniora – Na co zwrócić uwagę podczas doboru miejsca dla seniorów

W ostatniej dekadzie można zaobserwować znaczne przeobrażenia społeczne, a wszystko za sprawą tego, że świat pędzi do przodu, co wpływa na zmianę światopoglądu i spojrzenia społeczeństwa na różne aspekty życia. Jednym z nich jest kwestia podróżowania seniorów, którzy jeszcze do niedawna nie wyobrażali sobie wyjechać poza ich miejsce zamieszkania, ponieważ ich zdanie w tym temacie było jednoznaczne.

Obecnie odnotowuje się coraz to większą liczbę turystów w wieku senioralnym. Co więcej są to wyjazdy zagraniczne. Oczywiście nadal istnieją starsze osoby, dla których podróżowanie zwłaszcza w swoim podeszłym wieku to absurd. Niemniej jednak współczesne, starzejące się pokolenia coraz częściej przełamują się do zmian i korzystają z chwili dla siebie podróżując po świecie.

Podróże dla każdego!

W odpowiedzi na te zmiany oraz potrzeby seniorów branża turystyczna przygotowała się na to wyzwanie i specjalnie z myślą o seniorach oferuje w swym usługach coraz to większy wybór wycieczek zagranicznych. Podróże te są tak opracowywane aby spełniały wymagania starszych osób. Ze względu na komfort oraz dobre samopoczucie seniorów biura podróży występują z propozycją wycieczek na terenie zamieszkiwanego przez seniorów kontynentu. Bowiem z doświadczenia bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że seniorzy decydując się na lot samolotem za granicę oczekują, że podróż ta nie będzie nadzwyczaj długa. Wiadomo również, że kilkudziesięcio godzinne loty potrafią być męczące dla młodych podróżników zatem nie będą one trafioną propozycją dla seniorów ze względu na różnego rodzaju predyspozycje zdrowotne. Zatem czas lotu odgrywa zasadniczą rolę. Z tego najbardziej popularne wśród lotów przeznaczonych dla seniorów oraz chętnie przez nich wybierane są wycieczki do Włoch, Hiszpanii, Grecji oraz Chorwacji, które to nie są aż tak długie. Państwa te charakteryzują się odmiennym klimatem, kulturą, obyczajami, roślinnością oraz spożywanymi posiłkami dlatego tak bardzo przyciągają uwagę turystów. Ponadto Grecy to naród niezwykle pozytywnych oraz pomocnych ludzi, którzy zdobywają wczasowiczów w tym seniorów właśnie swoją sympatią. Pomimo bariery językowych, jakie często występują między nimi a podróżującymi potrafią świetnie sobie poradzić oraz wyjść komfortowo z opresji.

we dwoje

Język jak już wspomniano to kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę podczas doboru miejsca dla seniorów, ponieważ starsi ludzi w niewielu przypadkach potrafią posługiwać się w języku angielskim, który w większości państw jest językiem służącym do komunikacji z turystami. Na przeciw tej zagwozdce biura podróży wyszukują takie miejsca do wypoczynku dla starszych osób, w których jest zatrudniony również personel posługujący się językiem polskim. Inną alternatywą dla tego problemu jest wybór hotelu, który będzie posiadał standard all inclusive. Dlaczego taki wybór? Otóż opcja ta zapewnia posiłki oraz napoje, serwowane w hotelu, które oprócz tego, że są wliczone w cenę, są oferowane w ustalonych godzinach w których można korzystać z nich na własną rękę. Z tego względu wariant ten jest idealną propozycją dla seniorów, którzy mogą spożywać te posiłki, na które mają ochotę bez konieczności nawiązywania rozmowy. Czas wyjazdu-to jeden z równie istotnych czynników, jaki należy wziąć pod uwagę podczas planowania podróży dla seniora. Seniorzy bowiem nie są zwolennikami wysokich temperatur ponieważ źle znoszą upały, które często wpływają negatywnie na ich samopoczucie zwłaszcza podczas problemów z nadciśnieniem. Doskonałym terminem na wyjazd w ciepłe kraje będzie wczesne lato, gdzie temperatura ciepła jest jeszcze umiarkowana ale już na tyle wysoka by móc cieszyć się urokami wypoczynku. Drugim rozwiązaniem są wakacje jesienią, gdzie temperatura zaczyna spadać na tyle by nie była uciążliwa dla starszego pokolenia. Dodatkową zaletą podróży seniora o tych porach roku będzie atrakcyjny koszt wyjazdu ze względu, iż wspomniane wyżej terminy omijają porę sezonu letniego, który jest najbardziej popularny wśród turystów w związku z czym cena jest zdecydowanie bardziej opłacalna.

Na podstawie wyżej wymienionych czynników można z pewnością stwierdzić, że podróżowanie z całą pewnością jest również przeznaczone dla seniorów. Wystarczy wcześniejsze ustalenie szczegółów wycieczki w taki sposób aby spełniały oczekiwania starszych osób aby seniorzy mogli cieszyć się upragnionym spokojem, zwiedzać nowe rejony świata oraz zdobywać cenne wspomnienia oraz doświadczenia.

6 thoughts on “Zagraniczna podróż seniora – Na co zwrócić uwagę podczas doboru miejsca dla seniorów

  1. Ze swojej strony możemy polecić polskie góry i Ustroń. Nie ma takiego najazdu turystów w sezonie jak w innych miejscowościach, cicho kameralnie i da się odpocząć.

  2. Jeśli mamy osobę niepełnosprawną dobrze jest wcześniej sprawdzić czy pokoje gdzie będziemy mieszkać są dostosowane często nie ma odpowiednich warunków i później przepychanki w recepcji trzeba sprawdzać wcześniej by nie tracić niepotrzebnie czasu i nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *