operacja weterynaryjna

Meble do gabinetu weterynaryjnego

Jeśli chodzi wyposażenie i meble do gabinetu weterynaryjnego, to najważniejsza jest ich praktyczność i bezpieczeństwo urządzeń przeznaczonych do organizacji przestrzeni, z uwzględnieniem potrzeb lekarzy zajmujących się pomocą zwierzętom.

Jakie meble wybrać?

Niezbędne nam będą oczywiście klasyczne meble, które są konieczne do zapewnienia sprawnej pracy biurowej. Chodzi tu oczywiści o szafy na dokumentację i leki, kanapy, fotele, stoły biurowe. Warto jednak wziąć pod uwagę, że powinny mieć one specyficzne konstrukcje dostosowane do wielkości i fizjologicznych cech pacjentów, z którymi najczęściej pracują weterynarze. Leczenie zwierząt jest bowiem czynnością specyficzną: zwierzęta nie są w stanie wyrazić swoich uczuć, nie kontrolują reakcji agresji na ból i dyskomfort oraz nie są zdolne do dobrowolnego utrzymywania pozycji nieruchomej przez długi czas. Dlatego wszelkie stoły, kozetki i same meble są projektowane z uwzględnieniem tych zachowań.

Głównym zadaniem leżanek weterynaryjnych, stołów operacyjnych jest stworzenie takich warunków do ułożenia zwierząt podczas badań i sesji terapeutycznych, aby czuły się w miarę spokojne, a jednocześnie nie przeszkadzały w pracy lekarzy. W tym celu prawie wszystkie meble weterynaryjne wyposażone są w system elastycznych szelek i uchwytów na głowę i kończyny zwierzęcia. Zastosowane materiały to miękkie, elastyczne tkaniny, całkowicie bezpieczne nawet dla bardzo aktywnych „pacjentów”. Wielu producentów oferuje specjalne stoły do badań oraz meble z urządzeniami diagnostycznymi, materiałami eksploatacyjnymi i lekami, które są złączone w jednym obszarze roboczym. Połączenie wszystkiego, czego potrzebujesz na niewielkiej przestrzeni, przyspiesza działania specjalistów, co oznacza, że uwalnia zwierzę od niepotrzebnego niepokoju i zmniejsza potrzebę stosowania środków uspokajających.

gabinet weterynarza

Meble specjalistyczne

Na salę operacyjną wskazane jest zakupienie osobnego stołu operacyjnego z kilkoma modułami. Konieczny będzie monitor zachowania pacjenta, moduł anestezjologiczny, respirator i inne niezbędne wyposażenie. Przy wyborze mebli należy pamiętać o wymaganiach, jakie stawiają przed nami przepisy oraz wskazaniach. Meble musi cechować…

  • wytrzymałość i trwałość;
  • ergonomia;
  • funkcjonalność;
  • bezpieczeństwo personelu i zwierząt;
  • odporność na korozję i różne środki dezynfekujące;
  • gładkość i wytrzymałość powierzchni – łatwość czyszczenia i minimalne ryzyko gromadzenia się brudu w trudno dostępnych miejscach;

Podstawowym materiałem, z którego wykonane są meble dla gabinetów weterynaryjnych, są mocne gatunki stali: gatunki stali nierdzewnej lub z powłoką polimerową o standardowych „kolorach medycznych” odpornych na uderzenia i agresywne środowisko. Szafy, które służą do długoterminowego przechowywania profesjonalnego sprzętu, mogą mieć różne wymiary, ilości półek i przegródek. Powinny być wyposażone w całości metalowe lub częściowo przeszklone drzwi, a także zamki, zabezpieczające leki przed osobami niepowołanymi i ich ewentualną kradzieżą.

Wszelkie meble do urządzenia gabinetu weterynaryjnego można znaleźć na https://meble-bik.pl, w szczególności biurka, fotele, krzesła, regały, szafy, taborety, stoły, półki, lustra oraz inne elementy wyposażenia. Jeżeli któregoś mebla nie ma na stanie lub w ofercie, warto zwrócić się do obsługi sklepu o przygotowanie indywidualnej oferty – mebli na wymiar dla gabinetu weterynaryjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *