wolnosc

11 miejsc w Wiśle które warto zobaczyć!

Wisła to niezwykle urokliwa miejscowość, która każdego roku przyciąga bardzo duże grono turystów i to zarówno zimą, jak i latem. Wielu z nich, pojawia się tu głównie z uwagi na Adama Małysza, ale wystarczy spędzić tu trochę czasu, aby zakochać się w tych widokach i wyjątkowo życzliwych ludziach. Wisła ma nam naprawdę dużo do zaoferowania, wystarczy zatem odrobina chęci, aby poznać ją nieco bliżej. Jakie miejsca warto zatem wpisać sobie na naszą listę podczas zwiedzania Wisły? Oto kilka wskazówek.

1. Muzeum Beskidzkie

Obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników historii oraz osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o tym regionie. Być może Muzeum Beskidzkie nie jest szczególnie duże, ale znajduje się w nim sporo eksponatów, które pomogą nam sobie wyobrazić życie w tym miejscu przed wielu laty.

2. Zameczek Myśliwski Habsburgów

Zameczek powstał w 1897 roku tuż pod Baranią Górą. Do roku 1973 mieściło się w nim schronisko górskie PTTK, jednak w 1985 roku zdecydowano o jego przeniesieniu. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, ale dla dobra tego zabytkowego budynku, przeniesiono go do centrum Wisły, gdzie można go dzisiaj podziwiać.

3. Aleja Gwiazd Sportu

Tego miejsca nie może pominąć żaden miłośnik sportu, bez względu na dyscyplinę, którą sobie ukochał. Aleja w Wiśle upamiętnia dobrze nam znanych sportowców, którzy pochodzili z tego miejsca. A pomiędzy nimi znalazło się też rzecz jasna miejsce dla Adama Małysza.

4. Czekoladowy Adam Małysz

Skoro już o Adamie Małyszu mowa, warto wspomnieć o nie lada atrakcji dla jego fanów. W hallu Domu Zdrojowego znajduje się bowiem czekoladowy pomnik mistrza świata w skokach narciarskich. Co prawda został on umieszczony w szklanej gablocie, ale nie ma wątpliwości, iż faktycznie wykorzystano czekoladę do jego stworzenia.

skoczek

5. Deptak

Deptak w Wiśle to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez samych mieszkańców, jak i turystów. Znajdziemy tutaj mnóstwo stoisk z pięknymi pamiątkami, ale także najróżniejsze punkty gastronomiczne, w których możemy się posilić.

6. Galeria „U Niedźwiedzia”

Miłośnicy najróżniejszych form sztuki, z pewnością będą chcieli odwiedzić to miejsce. Znajdziemy w nim bowiem zatrzęsienie najróżniejszych prac miejscowych artystów-amatorów, w które również możemy się zaopatrzyć.

7. Targowisko miejskie

Jeśli marzy nam się znalezienie pięknych pamiątek z Wisły, a artystyczne dzieła z galerii nie przypadną nam do gustu, możemy odwiedzić targowisko miejskie. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych stoisk, między innymi z pamiątkami właśnie.

8. Park miejski

Szukając nieco ochłody w gorące dni, warto udać się do uroczego parku miejskiego w Wiśle. Możemy tutaj odpocząć w cieniu drzew, lub też pospacerować wzdłuż rzeki, a nawet się w niej wykąpać.

park

9. Amfiteatr

Amfiteatr w Wiśle warto odwiedzić chociażby ze względu na znajdujący się w nim pomnik Stanisława Hadyna, patrona tego obiektu. Był on kompozytorem, dyrygentem, muzykologiem i pisarzem, a także założycielem słynnego Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

10. Zabytkowe kościoły

W samej Wiśle oraz jej okolicach, znajdziemy również piękną architekturę sakralną. Są to między innymi Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego, Kościół ewangelicko-augsburski pw. Ap. Piotra i Pawła, oraz Kościół w Istebnej – Kubalonce z XVIII wieku.

11. Najpiękniejsze apartamenty w Wiśle

ApartView tworzy kompleks 2 budynków położonych na zboczu góry Bukowej, lokalizacja około 1 kilometra od centrum Wisły. ApartView to piękne apartamenty w Wiśle, które są doskonale wyposażone, są przyjazne dla dzieci, posiadają wiele udogodnień, właściciele czworonogów również będą tutaj jak u siebie, albowiem akceptowane są zwierzęta. Jeśli wybierasz się do Wisły, koniecznie obok pięknych zabytków odwiedź również apartamentowce ApartView!

w gorach na szczycie

4 thoughts on “11 miejsc w Wiśle które warto zobaczyć!

  1. Warto odwiedzić zameczek myśliwski Habsburgów, aleje gwiazd sportu, muzeum beskidzkie i oczywiście miejsce targowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *