Jakie udogodnienia powinien mieć apartament przyjazny dzieciom

Zaplanowanie urlopu z dziećmi bywa czasem nie lada wyczynem szczególnie dla zapracowanych rodziców. Poniżej przedstawię kilka wskazówek, które mogą im w tym pomóc, a przede wszystkim odpowiedzą na pytanie , co powinien i jak powinien wyglądać odpowiedni apartament. Czyli pokrótce, jak znaleźć idealne miejsce noclegowe.

Wyposażenie apartamentu

Pierwszym kryterium choć nie najistotniejszym powinno być wyposażenie tj. czy właściwy apartament posiada chociażby czajnik elektryczny i podstawowe naczynia, dzięki czemu odejdzie nam nawet kilka kilogramów dodatkowego bagażu do dźwigania. Dla wymagających opcja z aneksem kuchennym, czy oddzielną kuchnią będzie rajem. Nie straszne będzie przygotowanie mleka, kaszki czy prostego posiłku dla siebie i najmłodszych. Ponadto takie wygody zaoszczędzą nam sporo pieniędzy i czasu szczególnie w sezonie gdzie bary, knajpy, jadłodajnie pękają w szwach, a w wielu przypadkach też ceny dają wiele do życzenia.

Wielkość i przestrzenność

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść apartamentu  jest jego wielkość czy przestrzenność, Zamiast bowiem „gnieździć się” w pokoiku z 4 tapczanami i mini łazienką, luksusem jest apartament typu studio z dwoma oddzielnymi sypialniami, a najwyższym rarytasem posiadający dwie sypialnie i pokój wypoczynkowy. Tego typu apartament znajdziesz w ApartView, oczywiście jeśli wybierasz się do Wisły 😉

apartament z dwiema sypialniami w Wiśle

Okazuje się, że bardzo wiele miejsc noclegowych oferowanych w Polsce i na świecie posiada opcję tzw. De Luxe czyli apartamenty dla bardziej wymagających.

Czy apartament ma balkon lub taras

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi jest również balkon lub taras, szczególnie w miesiącach ciepłych od wiosny do jesieni, dzięki czemu dzieci mogą spędzać czas na powietrzu , pod kontrolą rodziców, a Ci wypoczywać razem z nimi na wygodnej kanapie czy tarasowej huśtawce. Dzieci równie chętnie bawią się w na tarasie czy w ogrodzie, dobrze wiec rozejrzeć się za apartamentem , który usytuowany jest koło parku bądź skweru z placem zabaw.

Oczywiście jeśli nie ma takich możliwości, apartament znajduje się w środku zatłoczonego miasta, czasem luksusem jest telewizor, który uwolni nas od ciągłego proszenia o możliwość obejrzenia bajki na telefonie czy tablecie. Oczywiście media tj. radio czy telewizor mają być tylko dodatkową opcją, a nie priorytetem urlopowym, zważywszy, że wielu rodziców chce odpocząć w ciszy od zgiełku i niepotrzebnego szumu w mediach.

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając lokalizacje apartamentu, dobrze zwrócić uwagę czy zapytać właścicieli czy są odpowiednie podjazdy dla wózków, dostęp do windy, o ile apartament znajduje się w dużym budynku. Ponadto dla rodziców posiadających małe dzieci do ok 5-6 lat, szczególnie ważne jest czy w okolicy znajduje się przychodnia bądź szpital oferująca całodobową pomoc lekarską.

Jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, to powinno stanowić priorytet przy wyborze miejsca,  lokalizacji i rodzaju noclegu.

Skutecznie umilą i uatrakcyjnią pobyt wcześniej zaplanowane mini wycieczki do pobliskich ciekawych miejsc, parków przyrody, placów zabaw, ogrodów. Warto wiec rozejrzeć się jakie atrakcje dla dzieci są oferowane w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *