luxury-jacuzzi-bathtub

Złote dodatki do łazienki – przegląd dostępnych opcji

Złote dodatki do łazienki początkowo wprowadzane są do tego pomieszczenia z obawami. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie będzie to nietrafione posunięcie i czy sama łazienka nie stanie się przez to przesadnie zdobna. Już pierwsze złote elementy pozwalają jednak nabrać przekonania, że mamy do czynienia z obawami pozbawionymi uzasadnienia. Złoto nie tylko pozbawia wnętrze łazienki sterylności i chłodu, ale również rozjaśnia ją i rozświetla. Jest też znakomitym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy zmienić klasyczną łazienkę w pomieszczenie luksusowe nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Warto mu zaufać, bo efekty jego stosowania mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania.

Trudne początki – o wprowadzaniu złota do łazienki

Wiele osób przyznaje, że nie unika wcale złotych dodatków z niewiedzy. Przeciwnie, lęk przed wprowadzaniem złota do łazienki ma uzasadnienie. Chyba każdy widział przecież choćby jedno iście barokowe, ociekające złotem pomieszczenie. Niemal zawsze widok ten wywoływał mieszankę niepokoju i rozbawienia zamiast zachwytu.

To, że są osoby podchodzące do złotych elementów nieumiejętnie, nie oznacza jednak wcale, że musimy iść ich śladem. Chcąc uniknąć takiego efektu, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jak wprowadzać złoto stopniowo. Najlepiej jeśli postawimy przede wszystkim na drobniejsze elementy wyposażenia utrzymane w tym kolorze. Może być to złota bateria prysznicowa albo rama znajdującego się w łazience lustra, choć nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby złoto dominowało przede wszystkim w dodatkach o charakterze dekoracyjnym takich, jak choćby wazon z kwiatami. Złote dodatki do łazienki wpływają na charakter tego pomieszczenia i przyciągają wzrok jego mieszkańców. Nie da się jednak ukryć, że ich pozycja nie jest dominująca. Z powodzeniem można wprowadzać je zarówno do dużego pokoju kąpielowego, jak i do łazienki niewielkiej, minimalistycznej z konieczności.

Oświetlenie – naturalne wykorzystanie złota i jego możliwości

Nie ma chyba takiego pomieszczenia, w którym odpowiednio dobrane oświetlenie nie miałoby do odegrania istotnej roli. Nic więc dziwnego, że lampom łazienkowym poświęca się wiele uwagi. To właśnie one umożliwiają swobodne korzystanie z tego pomieszczenia, ich obecność ma też wpływ na poziom naszego bezpieczeństwa. Planując oświetlenie łazienki nie należy pomijać ani lamp sufitowych, ani oświetlenia punktowego niezbędnego zwłaszcza tam, gdzie wykonujemy precyzyjne czynności. Warto postawić także na przynajmniej jeden typ oświetlenia dekoracyjnego. Jego obecność nadaje łazience charakteru, a jednocześnie sprawia, że samo pomieszczenie jest odbierane jako bardziej przytulne. Złote lampy wiszące mogą sprawiać wrażenie dość ciężkich, jeśli więc łazienka nie jest pomieszczeniem stosunkowo dużym, lepiej nie decydować się na nie. Złote kinkiety będą jednak doskonałym dodatkiem tak w większym, jak i w niewielkim pomieszczeniu, nie trzeba więc się ich obawiać.

girl-going-in-bathroom

Złoto na łazienkowej ścianie – czy jest się czego bać?

Gdy słyszymy o złotych ścianach, przeważnie odczuwamy mieszankę rozbawienia i lekkiego niepokoju. Czy takie rozwiązanie nie jest przesadnie ekstrawaganckie? Trudno jednak nie dostrzec tego, że ma ono spore grono zwolenników, a osoby zachwycone nim wcale nie są entuzjastami przesady. Oczywiście, nikt nie namawia nas na utrzymaniu wszystkich ścian łazienki w złotej tonacji, dlaczego jednak nie mielibyśmy wykorzystać jednej z nich? Możemy umieścić na niej mozaikę ze złotymi elementami, jeśli zaś samo złoto wydaje nam się zbyt intensywne, w mozaice można z powodzeniem łączyć je z innymi kolorami, w tym zwłaszcza z czernią. Ciekawie wygląda tu złoty kanciasty uchwyty łazienkowy czy gustowny złoty okrągły syfon umywalkowy, do kompletu można dobrać piękny złoty korek umywalkowy typu klik-klak oraz podświetlane dwustronne złote wiszące lusterko, które doskonale dopełni przestrzeń w każdej luksusowej łazience.

Mozaika to jeden z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie złotych ścian, z całą pewnością jednak nie jest to jedyna propozycja zasługująca na rozważenie. Ciekawą opcją są też płytki ceramiczne. Te najbardziej intensywne posiadają jednolitą, metaliczną barwę, można jednak pozwolić sobie również na rozwiązanie nieco bardziej stonowane, a na takie miano z pewnością zasługują płytki ze złotym połyskiem. Innym ciekawym rozwiązaniem może być złoty dekor. Można go wkomponować w klasyczne płytki ścienne wprowadzając złoty akcent bez konieczności ich demontażu.

1 thought on “Złote dodatki do łazienki – przegląd dostępnych opcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *