przy wieszaku

Wieszaki na ubrania – rodzaje i ich funkcjonalność

Z reguły ubrania wszystkich domowników są na co dzień umieszczane w szafach. Jednak kurtki, szaliki czy pulowery, z których korzystamy cały czas, wygodniej jest zawiesić na wieszaku wolno-stojącym. Jakie są rodzaje wieszaków na ubrania i czym się od siebie różnią?

Rodzaje wieszaków

Wieszaki podłogowe można uznać za najbardziej funkcjonalne. Niektóre modele mają półkę na kapelusze i sekcję na parasole. Niektóre z nich przypominają poziomy pasek, inne wyglądają jak stojak z haczykami. Tak prosta i niepozorna rzecz, jak wieszak podłogowy na korytarzu, może być naprawdę atrakcyjny i funkcjonalny. To właśnie ten dodatek najpierw przyciąga wzrok gości wchodzących do pokoju, a zatem wpływa na kształtowanie pierwszego wrażenia domu jako całości, a w szczególności jego mieszkańców.

Główną pozytywną jakością takiego elementu mebli jest jego przystępna cena, ponieważ większość modeli jest znacznie tańsza niż szafki i wieszaki ścienne. Dodatkowo przy montażu nie trzeba wiercić dziur w ścianach. Można je zainstalować w dowolnym dogodnym miejscu. Wieszak zapewnia też dostęp powietrza do odzieży, który pozwala jej „oddychać” i szybko wysychać po deszczu lub śniegu.

Oryginalny design pozwala uzupełnić wnętrze ciekawym modelem o określonym stylu. Pomimo tych wszystkich zalet wieszaki tego typu mają pewne wady. Jest to ryzyko awarii konstrukcyjnej w przypadku nierównomiernego obciążenia. Ubrania są prezentowane publicznie, co nie jest zbyt estetyczne, zwłaszcza jeśli jest ich dużo. Umieszczenie wieszaka wymaga zagospodarowania pewnej przestrzeni.

wśród ubrań

Możesz kupić wieszaki podłogowe do domu w różnych projektach, najbardziej optymalnych do wnętrza. Z kolei wieszaki ubrania naścienne są najczęstszym wyborem. Główną różnicą jest to, że są sztywno przymocowane do ściany. Wśród nich są proste poprzeczki z haczykami i półka do przechowywania czapek. Często stosuje się tutaj motyw „drzewa”, na którego gałęziach wisi płaszcz i wieszak. Zaletą tego typu wieszaków jest oczywiście oszczędność miejsca.

Materiały

Najczęściej wieszaki są wykonane z drewna lub metalu (zobacz więcej). Metal to wszechstronny materiał, który świetnie wygląda w stylach takich jak nowoczesny, high-tech, loft lub minimalizm. Drewno to doskonały i przyjazny dla środowiska materiał, który świetnie będzie wyglądał w prawie każdym wnętrzu. Szczególnie pasują do korytarza w stylu klasycznym, wiejskim, ekologicznym i prowansalskim.

Mając odpowiedni design, drewniane modele będą również odpowiednie w stylu skandynawskim lub morskim. Modele z tworzywa sztucznego są ekonomiczną opcją. Główną wadą jest słaba wytrzymałość, więc nie powinieneś liczyć na długą żywotność. Nadaje się jako tymczasowy element wnętrza.

Produkty wykonane z kamienia naturalnego lub sztucznego są znacznie mniej powszechne, ponieważ są drogie, a masywność nie przyczynia się do ich wygodnego użytkowania. Najbardziej popularne są oczywiście modele metalowe i drewniane, ponieważ są one uważane za tradycyjne opcje wykonania wieszaków podłogowych.

Klasykiem tego gatunku są metalowe konstrukcje, które są wyposażone w kosz na parasole na dole. Standardowe modele przyjmują wysokość w przedziale 170–185 cm. Najczęściej mają prostą formę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *