Rolety wewnętrzne screen – co to jest i jakie są jej zalety

Jeśli okna pokoju, biura czy innego lokalu wychodzą na słoneczną stronę, to ważnym zadaniem latem jest zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku rolety wewnętrzne screen – czyli rolety refleksyjne lub inaczej zwane odblaskowymi.

Różnice w stosunku do tradycyjnych rolet

Okna na stronę słoneczną powodują wiele problemów, które można rozwiązać, stosując w oknach rolety odblaskowe. Ich cechą jest zastosowanie do produkcji materiałów z powłoką, która może blokować promienie ultrafioletowe. Takie produkty są świetną nowoczesną alternatywą dla nieestetycznych ciemnych folii i błyszczącej folii. Główną różnicą między żaluzjami odblaskowymi a innymi rodzajami osłon okiennych jest konstrukcja zewnętrznej strony tkaniny, z której są wykonane. Na jego powierzchni tworzy się cienka warstwa aluminium przez natryskiwanie, dzięki doskonałemu odbiciu zapewnia zmianę kierunku strumienia światła. A im większy kąt jego padania na żaluzje (i odpowiednio możliwe nagrzewanie się jej powierzchni), tym silniejsze odbicie i tym skuteczniejsze właściwości termoizolacyjne.

Zalety

Tradycyjny panel skutecznie blokuje drogę dla ciepła, ale nie jest w stanie zatrzymać światła; ciemne tkaniny są przyzwoitą barierą dla promieni słonecznych, ale ich minusem jest ogrzewanie wraz z przenikaniem ciepła do pomieszczenia. Innowacyjne materiały mają powłokę aluminiową, która działa jak lustro, które dobrze zatrzymuje ciepło i światło. Rolowane metalizowane rolety odblaskowe do okien nie tylko podnoszą komfort w pomieszczeniu, ale również zapewniają efekt ekonomiczny. Latem takie modele pozwalają oszczędzić na wentylacji, a zimą na ogrzewaniu, ponieważ warstwa aluminium nie uwalnia ciepła z pomieszczenia. W przypadku budynków o znacznej wielkości takie oszczędności energii są bardzo zauważalne. Jedną z odmian tkanin odblaskowych są modele typu „Screen”. Zapewniają wizualny kontakt z otoczeniem – możliwość widzenia otaczającej przestrzeni przez rolety. Jednocześnie to nie przeszkadza produktom w blokowaniu bezpośredniego światła słonecznego, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. O roletach wewnętrznych screen przeczytasz więcej na blogu Knall.

Inne zalety

Rolety wewnętrzne screen cechuje wygodne i proste sterowanie, które można realizować na różne sposoby. To także doskonała estetyka dzięki szerokim możliwościom dekoracyjnym, oszczędność miejsca wokół otworu okiennego. Cechuje je elegancki wygląd i są odpowiednie do każdego wnętrza, ponieważ wewnętrzna strona płótna może być dekorowana w szerokiej gamie stylów, nawet przy zastosowaniu wielokolorowych wzorów. Najbardziej efektywne rolety odblaskowe do okien to konstrukcje montowane w niewielkiej odległości od szyby. To rozwiązanie zapewnia:

  • maksymalne ograniczenie przepuszczalności światła,
  • podgrzanie minimalnej ilości powietrza między kurtyną a szybą, co zapewnia chłód w pomieszczeniu nawet w upalny słoneczny dzień,
  • niezakłócony dostęp do parapetu, którego cała powierzchnia może być wykorzystana w dowolnym celu.

Zastosowanie tego typu konstrukcji pozwala obniżyć temperaturę o kilka stopni w letni dzień i uniknąć suchego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *