Jak zabezpieczyć okno przed słońcem

Kiedy temperatury rosną, a rozżarzone słońce całymi dniami świeci nam w okna – lato, na które czekamy większość roku, może stać się bardzo uciążliwe. Przy wysokich temperaturach nie ma znaczenia czy mieszkamy w bloku czy domku jednorodzinnym, upał doskwiera każdemu. Aby zmniejszyć temperatury wewnątrz naszych domów, nie musimy decydować się na montaż klimatyzacji, przy której dodatkowo zużywamy prąd. Sprytnym rozwiązaniem jest montaż markizy, której zadaniem jest osłonięcie naszych wnętrz przed nagrzaniem.

Jeżeli myślimy o markizie jako funkcjonalnej osłonie przed słońcem zazwyczaj nasuwa nam się obraz materiału naciągniętego na stelaż, który tworzy swoistego rodzaju daszek np. nad balkonem. Rzeczywiście markiza w formie baldachimu jest najczęściej spotykaną osłona, na rynku. jednak istnieje także inna bardzo ciekawa opcja, która doskonale zabezpieczy nasze wnętrza przed palącym słońcem. Nowym rozwiązaniem, które znakomicie sprawdzi się zamontowane w naszym domu lub mieszkaniu to markiza pionowa na balkon. Jest to markiza montowana na zewnątrz, przeznaczona do stolarki pionowej. Oczywiście jeżeli chcemy zamontować taką markizę nie musimy ograniczać się tylko do jej montażu na tarasie czy balkonie. Markiza pionowa doskonale sprawdzi się we wszystkich oknach w naszym domu. Fenomen tego typu markizy polega na jej montażu tuż przed szybą naszego okna lub drzwi balkonowych, dzięki czemu absorbuje ona większość promieniowania słonecznego, zapobiegając nagrzaniu się pomieszczeń. W przypadku ochrony mieszkania przed nagrzaniem to rozwiązanie sprawdza się znacznie lepiej niż wewnętrzne osłony okienne, które nie są w stanie odizolować szyby od promieni słonecznych.

Pionowe markizy wykonane są z wytrzymałego na warunki atmosferyczne materiału, który składa się ze szklanych włókien pokrytych PCV. Powleczenie brzegów tkaniny taśmą suwakową, która dodatkowo znajduje się pomiędzy prowadnicami sprawia, że markiza pomimo narażenia na trudne warunki atmosferyczne  jest odpowiednio napięta. Nawet silne porywy wiatru do 120 km/h nie usuną tkaniny z prowadnic.

na balkonie

Markizy pionowe wyróżnia także zapewnienie jednoczesnej ochrony przed promieniowaniem UV oraz dostępu światła do pomieszczenia. Każdy klient może sam zdecydować czy jego osłona będzie posiadała prześwit w 1,4,6 czy 10%. Takie rozwiązanie powala na swobodne korzystanie z komputera bez konieczności zapalania światła, a prześwit zapewnia widoczność przy jednoczesnej ochronie przeciwsłonecznej naszych wnętrz. Markiza zapewnia prywatność nie zasłaniając widoku z okien.

Dzięki tego typu osłonom światło równomiernie wpada do wnętrza zapobiegając tworzeniu się męczących dla oczu refleksów. Wewnątrz budynku jest chłodno, ponieważ ostre słoneczne światło nie ma możliwości dotrzeć do pomieszczeń.

Wykonanie markiz z PVC, drewna lub aluminium oraz ich szeroka baza kolorystyczna nie tylko materiałów, ale i profili pozwoli na idealne ich dopasowanie do elewacji budynku, dzięki czemu będą one stanowiły ciekawy element naszego domu czy mieszkania.  Zatem jeśli latem doskwiera nam słońce nagrzewając pomieszczenia, w których przebywamy markiza pionowa będzie dla nas ratunkiem i doskonałym rozwiązaniem.

1 thought on “Jak zabezpieczyć okno przed słońcem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *