pomiar centymetrów

Jak się zmotywować do diety

Jednym z głównych problemów dla wielu osób jest utrata wagi. Istnieje ogromna liczba sposobów, aby schudnąć: od najprostszych i „darmowych” do najbardziej wyrafinowanych i wartych dużo pieniędzy. Zawsze pojawia się jednak problem – jak zmotywować się do utraty wagi?

Znaczenie motywacji

Motywacja do utraty wagi jest kluczowa, jeśli chodzi o zrzucenie kilku kilogramów. Brak wystarczającej siły woli czasami powoduje stres. Nie ma lepszego sposobu na rozczarowanie sobą niż przerwana obietnica dbania o siebie, pójścia na dietę lub pójścia na siłownię. Motywację do utraty wagi uzyskuje się nie tylko poprzez oglądanie motywujących filmów. Jeśli szukasz dodatkowych zachęt, przygotuj się na całkowitą zmianę stylu życia, diety i sposobu myślenia. Istnieje wiele sposobów motywacji, ale weźmiemy tylko najbardziej popularne i skuteczne.

Wyznacz jasne cele

Motywacja do odchudzania powstaje tylko wtedy, gdy istnieją pewne zadania związane z odchudzaniem. Powiedzenie „Chcę być szczupły” nie wystarczy bądź jak najbardziej konkretny. „Chcę zrzucić 5 kg”, „Chcę zrzucić 2 kg przed sobotą”, „Zrzucę 1 kg co tydzień”. Ta specyfika zachęca nas do szukania sposobów osiągnięcia naszych celów. O wiele łatwiej jest pomyśleć o tym, jak schudnąć 2 kg w ciągu 4 dni, niż po prostu schudnąć latem. „Schudnąć” to luźna koncepcja. Nie daje jasnego obrazu, co daje nam motywację do działania i pracy nad sobą. Aby wizualizować swój cel, możesz utworzyć tabelę swoich sukcesów lub umieścić oceny w kalendarzu z planowaną wagą i zaleceniami dotyczącymi odchudzania. Na przykład podczas dni treningowych rysuj hantle, nie pozwoli to zapomnieć o utracie wagi, nawet po prostym spojrzeniu na kalendarz.

Schudnąć razem

Motywacja do utraty wagi może pojawić się w partnerstwie lub rywalizacji z twoją dziewczyną, przyjacielem lub bratnią duszą. Wspólna dieta jest o wiele łatwiejsza niż samotna, a uprawianie sportu ze znajomym może zmienić się w grę lub zabawę. W oparciu o naturę i swój związek zdecyduj, w jaki sposób porównasz swoje wyniki. Dla niektórych najlepszą zachętą do utraty wagi jest konkurowanie i porównywanie wyników. Jednak większość woli partnerstwa i wzajemne wsparcie. Wybierając towarzysza szkolenia, zwróć uwagę na jego osobiste cechy. Poszukaj kilku aktywnych i celowych osobowości, zostaw leniwych ludzi w domu.

Zapisz się na zajęcia

Klasyczną metodą przygotowania się jest zapłata z góry za zajęcia sportowe. Świadomość, że wydałeś pieniądze, nie pozwoli ci szukać wymówek i beztrosko leżeć na kanapie. Jeśli nie wiesz, jak zmotywować się do odchudzania, zapisz się na specjalne zajęcia dla leniwych. Trenerzy mają specjalne podejście do ludzi takich jak Ty i niestrudzenie dzwonią lub piszą wiadomości, przypominając, że dzisiaj masz szkolenie. Instruktorzy zwykle zwracają uwagę albo na całą grupę na raz, albo na każdą z kolei. Jeśli praca zespołowa nie jest dla Ciebie najlepszą motywacją do odchudzania, możemy doradzić Ci zatrudnienie własnego osobistego trenera. Osobisty trener nie pozostawi cię bez opieki i nie pozwoli po prostu zrezygnować z pracy. Nie będziesz już mógł się zrelaksować, ponieważ on zawsze tam będzie, motywuje i poprowadzi cię do celu.

yoga i fitness

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *