kobieta w czapce na pięknej wycieczce

Jak dobrać czapkę

Czapka to symboliczny dodatek, który pełni funkcję estetyczną i użyteczną. Czapka chroni nas przed zimnem, a latem przed słońcem i przegrzaniem w czasie upałów. W jaki sposób dobrać czapkę do typu twarzy?

Twarz owalna w kształcie serca i okrągła

Pierwszym krokiem jest określenie stylu i znalezienie czapki pasującej do kształtu twarzy. Jeśli masz owalną twarz, odpowiednie są dla ciebie czapki o prawie wszystkich kształtach i stylach, w tym czapki vintage. Wypróbuj różne kolory i wzory, ale pamiętaj, że czapka nie powinna być węższa niż kości policzkowe. Berety, dzwonki i kapelusze ze średnim rondem i wysoką koroną są odpowiednie dla twarzy w kształcie serca. Jeśli kształt twarzy przypomina odwrócony trójkąt, to warto przymierzyć czapki z asymetrycznym brzegiem, aby czoło było węższe. Do okrągłej twarzy najkorzystniej jest dobrać wysokie czapki. Asymetryczne czapki i kapelusze z różnymi pionowymi detalami, takimi jak pióra lub kwiaty, nadają się również do okrągłej twarzy. W przypadku kiedy twoja twarz ma podłużny kształt, unikaj czapek kwadratowych i o ścisłych geometrycznych kształtach. Możesz wybrać czapki przylegające do głowy – wykonane z dzianiny.

Ogólne wskazówki dotyczące wyboru czapki

Być może nie wiesz, jaki masz kształt głowy i nie umiesz tego ocenić na oko. Na szczęście możesz to łatwo ustalić, wykonując kilka szybkich pomiarów. Najpierw zmierz czoło za pomocą taśmy mierniczej. Następnie zmierz kości policzkowe, używając odległości na górnych policzkach. Zmierz linię szczęki i długość twarzy od środka czoła do dolnej części brody. Wszystkie te pomiary pomogą ci określić unikalny kształt twarzy. Bez względu na to, jaki masz kształt twarzy, zawsze najlepiej jest przymierzyć różne nakrycia głowy, zanim podejmiesz decyzję. Pozwoli ci to lepiej zorientować się, który styl pasuje do twojej twarzy.

Wybierając czapkę, oceń, jak ogólnie wyglądasz w dużym lustrze o pełnej długości. Jeśli decydujesz się na kapelusz, to w żadnym wypadku rondo kapelusza nie może być szersze niż ramiona, a korona – węższa niż twarz. Upewnij się, że wybierasz czapkę, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby mieć pewność, że będzie ci służyć przez długi czas. Czapki z regulacją rozmiaru to świetna opcja, ponieważ możesz je łatwo zmienić, aby dopasować do swojego poziomu komfortu. Tego typu czapki powinny z łatwością pasować do większości rozmiarów głowy. Upewnij się, że wybrana czapka ma uniwersalny kolor, który będzie pasował do różnych ubrań, które już posiadasz. To sprawia, że czapka jest dużo bardziej elastyczna i możesz ją nosić przy różnych okazjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *